Vector Paro

Vector Paro to urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu, wyposażone w dwie rękojeści, Paro i Scaler. Służy do profesjonalnego czyszczenia zębów, a także posiada wszystkie możliwe zastosowania kliniczne ultradźwięków w profilaktyce i terapii schorzeń przyzębia oraz periimplantitis.

We współczesnej stomatologii standardem profilaktyki jest profesjonalne czyszczenie zębów, a nie, jak dawniej, sam skaling.

Nowością w systemie Vector Paro są instrumenty do zastosowań pod- i naddziąsłowych.

Specjalny napęd umożliwia wydajne usuwanie złogów z największą możliwą delikatnością, z wrażliwej na zarysowania struktury tkanek. Lekarz może usunąć bakterie spod dziąseł bez konieczności cięcia, a co za tym idzie ograniczyć zabiegi chirurgiczne do niezbędnego minimum!

Wyjątkowość terapii vectorowej polega na bezpiecznym zastosowaniu specjalnego fluidu i energii ultradźwiękowej, który dzięki ultradźwiękom odrywa płytkę bakteryjną od powierzchni zęba.
Dzięki opatentowanej technologii eliminacji drgań instrument porusza się wyłącznie równolegle do powierzchni korzenia, co pozwala leczyć efektywnie i atraumatycznie, nie powodując strat twardych tkanek zęba.

Warto podkreślić, iż hydroksyapatyt zawarty we fluidzie zamyka również kanaliki zębinowe, zmniejszając tym samym nadwrażliwość zebów.

Po zabiegu pacjent może od razu jeść i pić!